تست دینامیک جرثقیل

تست دینامیک جرثقیل

تست دینامیک جرثقیل

بازرسی جرثقیل

برای انجام تست استاتیک و دینامیک جرثقیل می توانید از افراد متخصص، بازرسان ویژه یا حتی خود اپراتور جرثقیل استفاده کنید. این کار زیاد سخت نیست، البته با رعایت قوانین موجود و پرهیز از هر گونه شتاب زدگی. شما می توانید برای این کار از نهادهای مربوطه و استاندارد ملی کمک بگیرید.

بازرسی تاورکرین

تست دینامیک جرثقیل:

هدف اولیه ما از تست دینامیک جرثقیل، اطمینان از عملکرد و سازوکار درست جرثقیل و نیز عملکرد خوب ترمز ها است.

در این تست نیز ما از وزنه ای برابر با ۱.۲۵ درصد ظرفیت قانونی جرثقیل استفاده می کنیم تا به جز مکانیزم بالا تمامی حرکات جرثقیل را بررسی و تست نمایم. سرعت و زمان تست دینامیک جرثقیل باید مطابق با قوانین سازنده و یا بر اساس استاندارد ملی باشد.

تست دینامیک جرثقیل

تست دینامیک جرثقیل

بازرسی لیفتراک

اگر بخواهید به صورت جداگانه برای هر کدام از حرکات جرثقیل تست دینامیک را انجام دهید، میزان ظرفیت وزنه شما باید ۱.۱ برابر ظرفیت جرثقیل باشد.

برای اطمینان بیشتر از عملکرد صحیح جرثقیل بهتر است هنگام انجام تست دینامیک چند بار در مسیر حرکت توقف و سپس شروع به حرکت مجدد نمایید. یا این که سعی کنید وضعیت نیم استارت ایجاد کنید (نیم استارت موقعی انجام می شود که وزنه شما به صورت معلق باشد).

بیشتر بدانید . .
نکات ایمنی جرثقیل

تاییدیه جرثقیل

بعد از انجام تست دینامیک باید موارد زیر را بررسی و از نتایج آن اطمینان حاصل کنید:

  • نباید هیچ نشانه ای از مشکلات مکانیزمی و اجزای ساختاری دیده شود.
  • تمامی اتصالات باید سالم باشند و هیچ یک از آنها نباید شل یا آسیب دیده باشند.
  • با بازدید چشمی نباید آثاری از خرابی در جرثقیل دیده ود

بازرسی فنی جرثقیل

تست استاتیک و دینامیک جرثقیل امری مهم است و باید همواره به آن پایبند بمانید تا ایمنی جرثقیل شما حفظ شود.

برای انجام تست استاتیک و دینامیک جرثقیل می توانید از افراد متخصص، بازرسان ویژه یا حتی خود اپراتور جرثقیل استفاده کنید. این کار سختی خاصی ندارد، البته با رعایت قوانین موجود و پرهیز از هر گونه شتاب زدگی. شما می توانید برای این کار از نهادهای مربوطه کمک بگیرید.

به این موضوع توجه کنید که هدف نهایی از تست استاتیک و تست دینامیک، سنجش و اطمینان از عملکرد صحیح بخش های مختلف جرثقیل است. برای این که دچار صدمات جبران ناپذیر نشوید پیشنهاد می شود به این موضوع توجه کنید.

تست دینامیک جرثقیل

تست دینامیک جرثقیل

تاییدیه وزارت کار جرثقیل

گواهی نامه سلامت انواع جرثقیل

 به منظور ایجاد یک محیط کاری ایمن، مهم است که تمام تجهیزات شما، به ویژه انواع جرثقیل بدون نقص کار کنند. یکی از بهترین روش ها برای اطمینان از آن، رعایت دستور العمل بازرسی انواع جرثقیل است. این امر به جلوگیری از تصادفات و جراحات و همچنین صرفه جویی در هزینه کمک می کند.

بازرسی تاور کرین، بازرسی جرثقیل موبایل، بازرسی کلایمر، بازرسی بالابر کارگاهی، بازرسی جرثقیل سقفی و دروازه ای بازرسی جرثقیل مونوریل و بازرسی تجهیزات باربرداری (تسمه و بلت و چشمی و شگل و غیره) خدمات قابل ارایه توسط شرکت آریا ایمن آوات هستند. تست بار جرثقیل از مراحل مهم روند بازرسی جرثقیل میباشد. ما بر اساس اصول استاندارد ASME B30 و با تکیه بر چک لیست تخصصی بازرسی، به دقت تست بار را انجام خواهیم داد و ظرفیت ایمن جرثقیل را مشخص می‌کنیم.

بیشتر بدانید . .
نکات کار با جرثقیل

اقدامات اولیه آسانسور

شرکت بازرسی آریا ایمن آوات با سال ها تجربه در زمینه خدمات بازرسی جرثقیل، یکی از حرفه ای ترین شرکت ها در حوزه بازرسی است. شرکت آریا ایمن آوات با دریافت کلیه مجوزهای لازم از سازمان ملی استاندارد و وزارت کار و رفاه اجتماعی، آماده ارائه کلیه خدمات بازرسی ایمنی جرثقیل در سراسر کشور عزیزمان ایران است.

ما در آریا ایمن آوات با در اختیار داشتن دفتر و نمایندگی در اغلب استان های کشور، خدمات بازرسی ایمنی انواع جرثقیل و صدور گواهینامه سلامت را بر اساس استاندارد ASME B30و استاندارد های ملی ایران با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت در سراسر ایران انجام می دهیم. بازرسی ادواری جرثقیل و صدور گواهینامه سلامت باعث بالا بردن ایمنی کاربری و افزایش قابل توجه عمر دستگاه ها خواهد شد.

بروزرسانی و آپدیت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *