الزامات تاییدیه آسانسور

الزامات تاییدیه آسانسور

الزامات تاییدیه آسانسور

الزامات تاییدیه آسانسور ایجاب می کند که مهندسین ناظر برای اطمینان و ایمنی بیشتر و قبل از صدور پایان کار، از نهاد مربوطه مانند سازمان استاندارد کشوری و استانی تاییدیه ایمنی و نیز تاییدیه کیفیت آسانسور را اخذ نمایند.

با عدم دریافت تمامی مجوزهای لازم در این زمینه، تبعات حقوقی این کار در ابتدا متوجه شخص ناظر خواهد بود. البته ساختمان شما باید گواهی تاییدیه ایمنی داشته باشد، این کار می تواند توسط شرکت های مجاز بازرسی نیز انجام شود.

مهمترین دلیل برای توجه به الزامات تاییدیه آسانسور این است که این وسیله پرکاربرد مستقیماً با جان انسان ها در ارتباط است. ملزوم بودن به الزامات قانونی آسانسور ایمنی مسافرین آن را همیشه حفظ کرده و استفاده بهینه از این تکنولوژی را برای انسان ها محقق می کند.

الزامات تاییدیه آسانسور

الزامات تاییدیه آسانسور

آسانسور صنعتی

نکته بسیار مهم درباره الزامات تاییدیه آسانسور این است که سازمان ملی استاندارد، اعتبار یکساله برای تمامی گواهینامه ها صادر می کند و مالکان و مدیران ساختمان باید بعد از به پایان رسیدن مدت مشخص شده دوباره برای بازرسی و اخذ تاییدیه های آسانسور، توسط مشاوران وزارت کار و رفاه اجتمایی اقدام کنند و صحت عملکرد آسانسور و بالابرهای خود را بازرسی و تاییدیه سلامت دستگاه را دریافت کنند .

بیشتر بدانید . .
تست دینامیک جرثقیل

همه چیز به دریافت تاییدیه آسانسور از سوی سازمان استاندارد کشوری مربوط نمی شود و شما باید بعد از دریافت تاییدیه اولیه به صورت دوره ای و سالانه بازرسی های خاصی را روی آسانسور اعمال کنید. بازرسی هایی که سرویس و نگهداری آسانسور توسط مشاورین حقوقی وزارت کار را نیز شامل می شوند.

بازرسی بالابر

یکی از اولین و مهمترین بخش از آسانسور که هنگام بازرسی توسط بازرس ما مورد توجه قرار داده میشود درب است. درها هنگام بازرسی باید به آرامی و با کمترین نیرو باز و بسته شوند و زمان نبودن کابین به هیچ عنوان با هیچ نیرویی باز نگردند .

دکمه توقف آسانسور باید کاملاً کاربردی باشد. آسانسور باید دقیقاً در هر طبقه توقف کند و چراغ داخلی باید بررسی شود و در صورت لزوم تعویض شود.

چاه آسانسور

مهمتر از همه دکمه خروج اضطراری باید توسط بازرسان بررسی شود و اتصال خط تلفن اضطراری آسانسور به آتش نشانی محلی و اپراتور باید مورد آزمایش و تست قرار بگیرد.

قسمت دوم بازرسی آسانسور روی کابین آن متمرکز است. دسترسی مناسب به اتاق مهم است و هیچ وسیله ای نباید با محیط اطراف تداخل داشته باشد. همچنین کابین آسانسور باید به درستی تهویه شود تا گرما خارج شود.

علاوه بر موارد گفته شده کلیدهای توقف و کنترل پنل باید آزمایش شوند. موتور الکتریکی یا پمپ هیدرولیک باید توسط بازرس ما بررسی شود.

الزامات تاییدیه آسانسور

الزامات تاییدیه آسانسور

انواع صاعقه ها

استاندارد آسانسور

بازرسی فنی و ایمنی آسانسور ،انواع بالابر و پله های برقی

الزامات تاییدیه آسانسور، بالابر و پله های برقی ایجاب می کند که مهندسین ناظر و کارفرمایان صنعت برای اطمینان و ایمنی بیشتر و قبل از صدور پایان کار، از نهاد مربوطه مانند سازمان استاندارد کشوری و استانی تاییدیه ایمنی و نیز تاییدیه کیفیت آسانسور را اخذ نمایند.

بیشتر بدانید . .
اتصال الکتریکی چیست

مهمترین دلیل برای توجه به الزامات تاییدیه آسانسور، بالابر و پله های برقی این است که این وسیله پرکاربرد مستقیماً با جان انسان ها در ارتباط است. ملزوم بودن به الزامات قانونی آسانسور ایمنی مسافرین آن را همیشه حفظ کرده و استفاده بهینه از این تکنولوژی را برای انسان ها محقق می کند.

نکته بسیار مهم درباره الزامات تاییدیه آسانسور، بالابر و پله های برقی این است که سازمان ملی استاندارد، اعتبار یکساله برای تمامی گواهینامه ها صادر می کند و مالکان و مدیران ساختمان باید بعد از به پایان رسیدن مدت مشخص شده دوباره برای بازرسی و اخذ تاییدیه های آسانسور، توسط مشاوران وزارت کار و رفاه اجتمایی اقدام کنند و صحت عملکرد آسانسور و بالابرهای خود را بازرسی و تاییدیه سلامت دستگاه را دریافت کنند .

شرکت بازرسی آریا ایمن آوات با سال ها تجربه در زمینه خدمات بازرسی انواع آسانسور، بالابر و پله های برقی  یکی از حرفه ای ترین شرکت ها در حوزه بازرسی است. شرکت آریا ایمن آوات با دریافت کلیه مجوزهای لازم از وزارت صنعت معدن تجارت، وزارت کار و رفاه اجتماعی و سازمان ملی استاندارد برای صدور تاییدیه انواع آسانسور، بالابر و پله های برقی، آماده ارائه کلیه خدمات بازرسی ایمنی در سراسر کشور عزیزمان ایران است.

ما در آریا ایمن آوات با در اختیار داشتن دفتر و نمایندگی در اغلب استان های کشور، خدمات بازرسی ایمنی لیفتینگ  و صدور گواهینامه سلامت (سرتیفیکیت) را بر اساس ISIRI 6303-1 مقررات ایمنی ساختار و نصب آسانسورهاي برقی و ISIRI 6303-2  سازمان ملی استاندارد با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت در سراسر ایران انجام خواهیم داد .

بیشتر بدانید . .
اجزاء و قطعات آسانسور

خدمات پشتیبانی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *