5/5 - (1 امتیاز)

دلیل بازرسی سالانه بالابرها چیست؟

آیا از نظر شما بازرسی سالانه بالابرها مهم است؟ اگرچه بالابرها برای کاربردهای صنعتی، بسیار مقاوم طراحی شده اند، اما تنش و فشار ناشی از استفاده متعدد از بالابرها می تواند از جهات مختلف باعث آسیب شود؛ اما با یک برنامه منظم تعمیر و نگهداری و بازرسی های روزانه قبل از عملیات و بازرسی های سالانه می توان بیشتر مسائل را قبل از تبدیل شدن به یک خطر ایمنی حل کرد.

بازرسی سالانه بالابرها

بازرسی سالانه بالابرها

 استاندارد های بازرسی برای بالابرها

به این ترتیب، قانون ایمنی و بهداشت حرفه ای حکم می کند که هر کدام از بالابرها حداقل سالی یک بار، بدون در نظر گرفتن نحوه استفاده و یا برنامه نگهداری، تحت بازرسی ایمنی جامع قرار بگیرند.

با این حال، مانند سایر مقررات، بازه زمانی سالانه ارائه شده در این سند تنها به عنوان حداقل نیاز عمل می کند. به طور خاص، بخشی از قوانین بازرسی سالانه بالابرها تصریح می کند که یک دستگاه بالابر توسط شخص صالح به طور کامل باید مورد بررسی قرار بگیرد … هر چند وقت که لازم باشد، اما نه کمتر از توصیه سازنده و حداقل سالی یک بار.» برای درک بهتر مفاهیم این مقررات، بیایید تا این موضوع را بیشتر بررسی کنیم.

استاندارد های موجود برای بازرسی سالانه تاورکرین کدامند؟

بازرسی سالانه بالابرها

بازرسی سالانه بالابرها

برای انجام بازرسی سالانه بالابرها بهتر است از یک فرد شایسته کمک بگیرید. همانطور که بیان شده است، تعدادی مشخصات وجود دارد که باید برای افراد واجد شرایط به عنوان مکانیک بالابر یا بازرس بالابر شایسته» آنها را رعایت کند. به طور کلی فردی که انتخاب می کنید بهتر است ۵ سال تجربه در سرویس بالابر ها داشته باشد و یک مکانیک ماهر به شرح زیر باشد:

  • آشنایی با شیوه های ایمنی شخصی در ارتباط با بازرسی بالابرها
  • توانایی درک کتابچه راهنمای کاربر، تعمیر و نگهداری و قطعات
  • آگاهی از هدف و عملکرد همه اجزا، دستگاه ها و لوازم جانبی که معمولاً در بالابر یافت می شود
  • آشنایی با کنترل های الکترونیکی، اصول مکانیکی و پنوماتیک مربوط به بالابر

 بازرسی سالانه بالابرها

قوانین حاکم بر بازرسی سالانه بالابرها کدامند؟

 

به عنوان یک قاعده کلی، بازرسی سالانه قانونی مبتنی بر ۲۰۰۰ ساعت استفاده کل در یک عملیات شیفت در یک دوره ۱۲ ماهه است. با این حال، در شرایط سخت تر، بالابرها باید به طور منظم بازرسی شوند تا از عملکرد ایمن آنها اطمینان حاصل شود.

بازرسی سالانه بالابرها

بازرسی سالانه بالابرها

به عنوان مثال، اگر یک بالابر بیشتر کار می کند (به عنوان مثال، در یک عملیات ۲ یا ۳ شیفت)، دفعات بازرسی باید با سرعت متناظر افزایش یابد. عوامل اضافی که ممکن است نیاز به معاینات بیشتر داشته باشند شامل شرایط محیطی سخت، از جمله درجه حرارت شدید یا محیط های خورنده است.

مسئولیت های کارفرما هنگام بازرسی سالانه بالابرها چیست؟

هر جا که از بالابرها در محل کار استفاده می شود، کارفرمایان مسئول ایجاد روش های مناسب برای نگهداری و بازرسی بالابرها مطابق با قوانین و مقررات حاکم در آن منطقه هستند. این مسئولیت ها با اطمینان از بررسی همه بالابر ها برای تعیین ایمنی صورت می گیرد.

کارفرمایان همچنین باید یک سوابق دائمی داشته باشند که جزئیات بازرسی های ایمنی بالابرها را مشخص می کند. این سوابق باید تاریخ بازرسی سالانه بالابرها را نشان دهد. سوابق موجود باید نشان دهد که آیا تجهیزات برای کار کردن بی خطر بوده اند یا خیر و این که نقاط مختلف بازرسی تحت پوشش و تعمیرات مختلف صورت گرفته در لیست سوابق ثبت شده اند.

 بازرسی بالابرها

توجه داشته باشید چک های روزانه، چه بصری و چه عملکردی همراه با بازرسی سالانه بالابرها، ایمنی بالابرها را قبل از استفاده بهبود می بخشد. این چک ها فقط توصیه نمی شوند، بلکه توسط قانون لازم است.

بالابرهای صنعتی باید قبل از راه اندازی مورد بررسی قرار گیرند و در صورتی که معاینه شرایطی را نشان دهد که بر ایمنی بالابر تأثیر منفی می گذارد، در سرویس قرار نمی گیرند. چنین معاینه ای باید حداقل روزانه و سالانه حداقل یک بار انجام شود. در مواردی که بالابرهای صنعتی به صورت شبانه روزی مورد استفاده قرار می گیرند، باید بعد از هر نوبت معاینه شوند. در صورت مشاهده عیوب بلافاصله گزارش و اصلاح می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که بازرسی سالانه بالابرها باید مطابق با قوانین حاکم در منطقه یا محل زندگی شما صورت بگیرد. هر کدام از کشورها قوانین مخصوص به خود را برای بازرسی بالابرها دارند که باید توسط کارفرما و اپراتور بالابرها مورد توجه قرار بگیرد.

سئو